Taikydami naujus metodus ir siekdami ugdymą paversti kūrybiška, įdomia ir patrauklia kasdienybe vaikams, taikome lauko pedagogikos principus, t.y. ugdymo ir mokymosi procesas įgyvendinamas lauke, darželio kiemo erdvėse. Tai geriausias būdas mokytis per atradimus, tyrinėjimus ir patyrimą, vaikams susipažįstant su supančia aplinka.
Pagrindinis lauko pedagogikos principas – ugdymo proceso perkėlimas į lauką, į atvirą erdvę, kurioje gali vykti integruotas, patyrimais grįstas ugdymas(is), glaudžiai susietas su mus supančiu pasauliu ir tarpusavio santykiais, ryšiu su gamta. Ugdymui siekiama pasitelkti kuo natūralesnes, gamtines priemones, prikelti nereikalingus ar išmetamus daiktus antram gyvenimui, juos paverčiant ugdymo priemonėmis.
Darželyje įrengta daržo edukacinė aplinkos erdvė. Jos tikslas – sudaryti galimybę per patrauklią veiklą stebėti, tyrinėti, analizuoti ir gebėti pažinti bei atpažinti darže augančius augalus. Daržas įkurtas siekiant, kad vaikai stebėtų augalų augimo procesą, suprastų sėjimo, daiginimo, sodinimo, auginimo ypatumus. Šioje edukacinėje erdvėje įrengtos pakeliamos lysvės, kuriose vaikai turi galimybę auginti įvairias daržoves, prieskonines žoleles ir kt. Vaikams sudaryta galimybė patiems paruošti žemę lysvėse, sėti, sodinti, stebėti jų augimo procesus, susipažinti su augalų žydėjimo ir vaisių nokimo laiku. Vaikai per patirtines veiklas ieško informacijos ir mokosi apie tai, kaip teisingai prižiūrėti ir puoselėti daigelius, kad būtų gausesnis derlius. Susipažįsta su daržovių ir kitų augalų teikiama nauda sveikatai. Užaugintas daržoves vaikai ragauja, gamina salotas, džiaugiasi gaminimo procesu ir bendryste.
Vabzdžių namai arba viešbučiai ypač populiarūs užsienio šalyse ir yra įrengiami parkuose, botanikos soduose. Jų tikslas – ne tik apsaugoti biologinę įvairovę, kuri sparčiai nyksta dėl žmogaus veiklos, bet ir padėti geriau susipažinti su vabzdžių gyvenimu, vieta ir funkcijomis ekosistemoje. Darželio kieme įrengti vabzdžių nameliai yra puiki gamtosaugos ir edukacijos priemonė. Vaikai su dideliu susidomėjimu lankosi prie vabzdžių namelių, stengiasi įžvelgti jų gyventojus, geriau susipažįsta su vabzdžių gyvenimu, vabzdžių įvairove, atranda dar niekada nematytą vabzdį, tyrinėja iš kokių gamtinių medžiagų yra užpildytos namelio ertmės. Vabalų viešbučio „gyventojai” nuolat keičiasi, kaip ir tikrame viešbutyje -pagyvena vieni, vėliau įsikuria kiti. Vieni čia maitinasi, kiti slepiasi ar žiemoja, treti dauginasi.
Žaliųjų edukacinių erdvių vienas iš pagrindinių tikslų – vaikų ugdymas ir gamtos pažinimo skatinimas.
Triušiukai – mūsų darželio augintiniai, suteikiantys vaikams daug džiugių emocijų. Triušiukų auginimas darželyje vaikams suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir ugdoma atsakomybė, rūpinantis mažaisiais draugais.
Basakojų takas.Vasarą būtina vaikams leisti kuo daugiau būti basiems.Buvimas basomis gamtoje, pėdučių lietimasis su įvairiomis faktūromis ir paviršiais geriausiai apsaugo nuo plokščiapėdystės bei lavina vaiko sensorinius įgūdžius, gerina sveikatą.
Sporto aikštelė, fizinis aktyvumas. Lauko erdvėje vaikams ypač smagu. Jie natūraliai džiaugiasi bėgiodami, šokinėdami, slėpdamiesi, lipdami, piešdami, paikiodami ir, rodos, jų laisvei ir kūrybiškumui nėra ribų. O kai vaikams dar pasiūloma įdomi veikla, tai juos aplanko susižavėjimas, nustebimas, netikėtumas ir kiekvieną įtraukia.
Kviečiame patirti kupiną įdomybių dieną kieme. Juk vaikystė, apgaubta smagių atradimų ir nuotykių, lydima juoko ir išdaigų, suteikia kiekvienam vaikui laimės, sėkmės ir pasitikėjimo savimi pojūtį.
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“.SutinkuPrivatumo politika